اخبار انتخابات
1402/12/8 سه‌شنبه
آمار نهایی متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس در استان مرکزی اعلام شد

.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: با افزایش تعداد پیش ثبت‌نام کنندگان، آمار نهایی در استان مرکزی با ۸ نفر افزایش به ۹۴۶ نفر رسید.

بهنام نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به استقبال بی‌نظیر متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ترافیک شدید سامانه پیش ثبت‌نام در ساعات پایانی، آمار قطعی متقاضیان با تأخیر در سامانه وزارت کشور اعمال گردیده و خوشبختانه با افزایش تعداد پیش ثبت‌نام کنندگان، آمار نهایی در استان مرکزی با ۸ نفر افزایش به ۹۴۶ نفر رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی افزود: تعداد مجموع متقاضیان ورود به مجلس از ۶ حوزه انتخابیه استان مرکزی در دوره یازدهم ۳۸۷ نفر بوده که مقایسه آمارها از رشد ۱۴۵ درصدی و افزایش ۵۵۹ نفری ثبت‌نام متقاضیان داوطلبی حکایت دارد.

وی ادامه داد: از مجموع متقاضیان تعداد ۸۴۱ نفر مرد و ۱۰۵ نفر خانم هستند که ترکیب جنسیتی ۱۱ درصد خانم و ۸۹ درصد آقا را نشان می‌دهند، این در حالی است که در دوره قبل تعداد متقاضیان خانم ۴۶ نفر بوده است.

نظری اضافه کرد: پس از اعلام آمار نهایی، تعداد پیش ثبت‌نام کنندگان قطعی در حوزه‌های انتخابیه نیز با تغییراتی مواجه شد که بدین ترتیب آمار متقاضیان در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب با ۲ نفر افزایش به ۳۷۲ نفر، ساوه و زرندیه با یک نفر افزایش به ۱۵۵ نفر، تفرش، آشتیان و فراهان با یک نفر افزایش به ۱۵۳ نفر، شازند با یک نفر افزایش به ۹۷ نفر و دلیجان و محلات با ۳ نفر افزایش به ۶۱ نفر رسید همچنین در حوزه انتخابیه خمین بدون تغییر آمار قبلی ۱۰۸ نفر پیش ثبت‌نام انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: ۷۲ درصد متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۳ درصد دکترا، ۱۳ درصد کارشناسی با سابقه ایثارگری یا نمایندگی مجلس و ۲ درصد مدرک حوزوی دارند.

نظری خاطر نشان کرد: به لحاظ ترکیب سنی ۵۷ درصد متقاضیان در رده سنی ۳۰ تا ۴۵ سال، ۱۴ درصد ۴۵ تا ۵۰ سال، ۱۳ درصد ۵۰ تا ۵۵ سال، ۹ درصد ۵۵ تا ۶۰ سال، ۶ درصد ۶۰ تا ۶۵ سال و یک درصد ۶۵ تا ۷۰ سال هستند که آمارها بیانگر استقبال قابل توجه و پیشتازی جوانان است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر